Tehlikeli Madde Taşımacılığı
Karayolu ile tehlikeli madde taşımacılığındaki sorunlar:
ADR (Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile Uluslar arası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması) tehlikeli maddelerin insan sağlığına ve çevreye zarar vermeden güvenli ve düzenli şekilde kamuya açık karayolu ile taşınmasını sağlayan bir yönergedir.

Tehlikeli maddelerin uluslar arası taşımasını yapan sürücülerin özel bir eğitimden geçerek ‘ADR / SRC 5
Sertifikası’na sahip olmaları gerekir.
Bu yönergenin de içeriğinden anlaşılacağı gibigüvenli taşımacılıkiçin ‘Eğitim Şart’…
Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü’ne göre 2014 yılında yürürlüğe girecek Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile Taşınması hakkındaki yönetmeliğe göre; sekt-törde ADR hükümlerine uyulmasında gözle görülür bir dönüşüm yaşanacak. ADR / SRC 5 sertifikasına sahip olmayan tankerler tekerlekli bomba gibidir.Her an her yerde çok risk oluşturur. Hedef; Tehlikeli madde taşınmasında sıfır ölümlü kaza ve sıfır çevre kirliliğidir.ADR üreticiler, dağıtıcılar, taşıyıcılar, kullanıcılarla ilgilidir. Ama esasen ülke ile ilgilidir,çevreyle ilgilidir,yaşam kalitemizle ilgilidir. ADR uyum süreci,ileri teknoloji donanımlı araç ve ekipman kullanımı ile özel eğitimli sürücüleraçısından çok büyük önem taşır.Türkiyedeki araç ve ekipmanın tamamen ADR ye uyumlu hale gelmesi uzun zaman ve finansman gerekiyor.Bu sürecin doğru işlemesi için;sektördeki mevcut sertifikası olmayan araçlara ve sürücülere uygun ve hızlı olanaklar sağlanıp Ulaştırma Bakanlığı' na bağlı olarak açılan eğitim kurumlarına yönlendirilmeli gerekli eğitime sahip donanımlı sürücülerle güvenli trafik sağlanmalıdır.
SRC MENÜ
ÜCRETSİZ OKUMAK İSTEYEN ADAYLARIN DİKKATİNE
Kursumuzda ücretsiz okumak için müracat eden adaylardan öncelikli olarak ... ...
GÜLATAK SRC Tüm Hakları Saklıdır
Gülatak SRC Belgesi Kayseri,src belgesi, src1 belgesi, src2 belgesi, src3 belgesi, src4 belgesi, src4 belgesi, src1, src2, src3, src4, src5, src fiyatları, src soruları, src sınavı, kayseri,Gülatak SRC Belgesi,GÜLATAK SRC KAYSERİ, GULATAK SRC,gülatak src kayseri,gulatak src,gülataksrc, gulataksrc